Manuelní funkční a strukturální analýza MFA/ MSA: Gert Groot Landeweer

Před pár lety jsem u jednoho ze svých učitelů Diethera Reusche v německém Westerburgu absolvoval kurzy týkající se Kraniomandibulární dysfunkce, tedy CMD, které vedl jeden z nejzkušenějších německých fyzioterapeutů v tomto oboru, Gert Groot Landeweer. On sám před skoro 40 lety zakládal německou školu fyzioterapie v oblasti čelistního kloubu a přilehlých struktur a během let vytvořil postup manuelního vyšetření MFA/ MSA, které pomáhá diagnostikovat příčinu pacientových obtíží. Z toho kurzu jsem si odnesl mnoho poznatků, ale v praxi jsem je aplikoval jen omezeně. Vzhledem k tomu, že ale ve své praxi vidím čím dál tím více pacientů s funkčními problémy (a myslím, že jich bude víc) , od broušení a zatínání zubů přes bolesti svalů, špatnou koordinaci pohybu atd., tak jsem se rozhodl na toto téma udělat kurz s výše zmíněným specialistou.

Teoreticko-praktický kurz jednoho z nejzkušenějších německých fyzioterapeutů, který zakládal německou školu fyzioterapie v oblasti temporomandibulárního kloubu a přilehlých struktur

Co: Dvoudenní teoreticko-praktický kurz pro 12 účastníků.

Pro koho: pro zubní lékařky/ lékaře, pro fyzioterapeutky/ fyzioterapeuty
Pro všechny, které zajímá kvalitní vyšetření a diagnostika pacienta. Pro ty, kteří chtějí znát kvalitní funkční a strukturální vyšetření pacienta v oblasti temporomandibulárního kloubu, svalů a přilehlých struktur. Pro ty, kdo spolupracují nebo chtějí spolupracovat s fyzioterapeutem.

Kdy: 28. a 29. července 2023 (jedná se o pátek a sobotu, v pátek začátek v 8.30 ráno, konec v cca 18 hodin, poté společná večeře, v sobotu začátek v 9 hodin ráno, konec mezi 16 a 17 hodin)

Kde: zubní ordinace ZvolanekDental s.r.o., Alej Svobody 55, 32300 Plzeň (vedle supermarketu Albert)

Za kolik: 21900 Kč 
(platba po obdržení faktury, do 31.5.2023 je možno účast zrušit a bude navrácen celý účastnický poplatek, při zrušení po 31.5.2023 je poplatek nevratný, lze ale na kurz poslat náhradníka)

Pořadatel: AleneCzech s.r.o., Alej Svobody 55, 32300 Plzeň, IČ: 08864128

Obsah kurzu: 

Kurz bude veden v anglickém jazyce, nepočítáme s překladem, to by nám ubíralo množství drahocenného času od takto vyjímečného lektora.

funkční vyšetření svalů a čelistního kloubu krok za krokem

neuromuskulární funkční testy - svaly

zátěžové provokační testy - kloub

plán terapie u bruxismu, hypertonie a špatné koordinace

funkční pomůcky a dlahy

fyzioterapeutická cvičení

pomoc při akutních stavech

a mnohem více :)