Preciznost v protetice, okluze a funkce v každodenní praxi

Funkce je o tom, co na fotkách nevidíme, ale co pacientovi přináší maximální komfort, umožňuje svalům, aby byly ve statice i dynamice maximálně spokojené. Správná funkce dá pacientovi pocit vlastních zubů i se zubní náhradou a proto si pacient na novou náhradu nemusí zvykat.

Funkce je o tom, co na fotkách nevidíme, ale co pacientovi přináší maximální komfort

Co: Dvoudenní velmi praktický kurz pro 8 účastníků, praxe v zubních ordinacích na 4 křeslech, v zubní laboratoři a v naší školicí místnosti.

Pro koho: pro zubní lékařky/ lékaře, pro zubní techničky/ techniky

Pro všechny, které opravdu zajímá kvalitní protetika. Pro ty, kdo mají chuť porozumět funkci a okluzi. Pro ty, kteří chtějí vědět, jak být spolehlivě precizní a jak to dokázat ověřit a zkontrolovat. Pro všechny, kterým jen estetika nestačí.

Kdy: 8. a 9. dubna 2017 (jedná se o sobotu a neděli, v sobotu začátek v 8.30 ráno, konec v cca 18 hodin, v neděli začátek v 9 hodin ráno, konec v cca 17 hodin)

Kde: zubní ordinace ZvolanekDental s.r.o., Alej Svobody 55, 32300 Plzeň (vedle supermarketu Albert)

Za kolik: 19 360 Kč včetně DPH (8 000 Kč plus DPH za den)

(platba po obdržení faktury, do 28 dní před zahájením kurzu je možno účast zrušit a bude navrá-cen celý účastnický poplatek, při zrušení méně než 28 dní před zahájením je poplatek nevratný, lze ale na kurz poslat náhradníka)

Pořadatel: KalkoCzech s.r.o., Alej Svobody 55, 32300 Plzeň, IČ: 28960050, DIČ: CZ28960050

Obsah praktického kurzu: v kurzu se věnujeme funkci obecně, celý průběh kurzu je ale zároveň úzce vztažen k rozsáhlým a celkovým rekonstrukcím chrupu, máme krátké teoretické úvody, pak následuje praxe

 • zhotovení dimensionálně stabilního otisku (otisk by měl být perfektní kopií situace v ústech, opravdovou 3D kopií, aby šlo přesně zaartikulovat - krok po kroku jak na to)
 • zhotovení sádrového modelu (jak precizně odlít sádrový model)
 • obličejovým obloukem SAM (jak zaregistrovat obličejovým obloukem, k čemu to vlastně je a proč obličejový oblouk používat)
 • okluzní protokol (protokol přesnosti, bez kterého se při kvalitní práci prostě neobejdeme)
 • maximální interkuspidace MIP - co to je za polohu, kde ji využijeme a jak spolehlivě na to
 • centric relation CR - co to je za polohu, kdy ji využijeme a jak spolehlivě na to
 • registrace v maximální interkuspidaci MIP
 • registrace v centric relation CR pomocí kompozitního jigu, leaf gauge a Lucia jigu (registrace pomocí skusového silikonu i pomocí GC Bite Compound)
 • primární kontakt v centric relation CR (první místo kontaktu v centric relation CR v ústech, jak ho najít a k čemu nám tato informace slouží)
 • zaartikulování sádrových modelů do artikulátoru SAM3 krok po kroku tak, aby situace z úst opravdu na odpovídala tomu, co bylo v ústech aneb jak až na 8 mikronovou přesnost
 • kontrola a srovnání centric relation CR registrátů aneb jak přesná může být registrace v centric relation CR
 • zhotovení individuelního incizálního stolečku - základ pro přenos svalové funkce z úst do arti-kulátoru
 • ekvilibrace sádrových modelů do CR okluze v artikulátoru SAM3 (jak na precizní ekvilibraci - artikulaci v artikulátoru, ale i v ústech)

Pan doktor Jiří Zvolánek se specializuje v okluzi, funkci a protetice, a to jak v té fixní, tak v protetice snímatelné. Dále je jeho významným zájmem estetické zubní ošetření, smile design a vše s těmito oblastmi spojené.